Elektromobilita

Elektromobilita je trendem současnosti a opravdový boom ji čeká v blízké budoucnosti.

Elektromobily, ale i motocykly a kola na elektrický pohon získávají stále větší popularitu. Pro další rozvoj elektromobility je velmi důležitý rozvoj potřebné infrastruktury, především dostatečně hustá síť dobíjecích stanic. Česká společnost VOLTDRIVE s.r.o. vyrábí dobíjecí stanice VOLTDRIVE. Jejich vývoji a testování věnovali odborníci firmy značnou pozornost. Garantují vysokou kvalitu, bezpečnost a odolnost těchto dobíjecích stanic, které jsou plně certifikovány pro zapojení do elektrické distribuční sítě.

Elektromobilita je v současné době „trendy“ záležitost a to je dobře. Přínosy využívání vozidel na elektrický pohon jsou totiž mnohostranné. Kromě jiného šetří životní prostředí, vyznačují se tichou a plynulou jízdou bez emisí výfukových plynů i úsporou provozních nákladů. „Elektromobilní“ technologie se neustále zdokonalují – zvyšuje se např. dojezdová vzdálenost na jedno dobití – a vzhledem k jejich masivnějšímu rozšíření také postupně zlevňují, což platí i pro infrastrukturu včetně dobíjecích stanic. V současné době se v České republice rozšiřuje síť těchto dobíjecích stanic, podobně jako byla před několika desítkami let vybudována síť čerpacích stanic pro vozidla se zážehovým motorem.
Elektromobily:

  • Jsou šetrné k životnímu prostředí, i proto se hodí zejména do městského provozu (ale nejen tam!)
  • Přinášejí úsporu provozních nákladů – nemusíte kupovat benzin či naftu, pouze dobíjet baterii
  • Servis je levnější a jednodušší než u „klasických“ automobilů
    • Elektromotor je méně poruchový – obsahuje menší počet součástek a není vystaven vysokým tlakům nebo teplotám
    • Životnost brzd je vyšší – při brzdění se využívá motor
    • Není třeba doplňovat či měnit olej a chladicí kapalinu

Neméně zajímavé jako elektromobily jsou elektroskútry (i ty se velmi hodí do městského provozu) a elektrokola.  U nich lze očekávat, že právě v Česku, jehož podstatnou část území tvoří kopcovitý terén (včetně hlavního města Prahy), se dočkají masivní popularity.

Anketa

Which electric vehicle are you thinking of buying?

Kategorie: EN, Celkový počet hlasů: 18