Hlavní menu

  Novinky

  Finanční podpora rozvoje elektromobility

  2012-03-20 14:45:00

  Finanční podpora rozvoje elektromobility

  ČSOB Leasing umí nově financovat pořízení elektromobilu, a to prostřednictvím leasingu a zákaznického úvěru. ČSOB Leasing např. aktuálně poskytl leasingové financování elektrovozu Ford Transit Connect.


  Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými vozidly odlišné provozní a užitné parametry. Pořízení elektromobilu je specifické tím, že vstupní pořizovací cena je sice vyšší než u obdobného modelu vozu na klasická paliva, ale provozní náklady v průběhu "života" jsou pak menší (cena elektrické energie na kilometr je v řádech nižší než cena pohonných hmot, odpadají náklady např. na výměnu oleje, dochází k menšímu opotřebení motorických částí vozidla apod.). 

  Životnost elektrobaterie je v průměru udávána pět let (závisí na způsobu a technice dobíjení), její výměna je pak možná formou technického zhodnocení vozidla, které lze zahrnout do budoucích leasingových splátek. Pořízení elektromobilu s pomocí financování (rozložení pořízení do splátek) na pět let je většinou z pohledu celkových nákladů (pořizovacích i provozních) zákazníka levnější než celkové náklady pořízení, provozování a údržby u klasického porovnatelného vozidla.

  Zdroj: Hospodářské noviny - příloha Energetika, 20. 3. 2012