Hlavní menu

Novinky

Návštěvníci veletrhu AMPER si mohli osobně vyzkoušet elektromobil společnosti EVC Group a dobíjecí stanici MICOS VOLTDRIVE

2012-03-29 16:15:00

Návštěvníci veletrhu AMPER si mohli osobně vyzkoušet elektromobil společnosti EVC Group a dobíjecí stanici MICOS VOLTDRIVE

Dobíjecí stanice VOLTDRIVE české společnosti MICOS byla k dispozici pro dobíjení elektromobilu EVC S7 Electric, který byl vystaven na veletrhu AMPER, konaném ve dnech 20. až 23. března 2012 na výstavišti v Brně. Jednalo se o společnou akci firem EVC Group, která se zabývá profesionálními přestavbami automobilů se spalovacím motorem na elektromobily, a MICOS, jež vyrábí dobíjecí stanice VOLTDRIVE.


Společnost EVC Group na veletrhu vystavovala elektromobil EVC S7 Electric (Škoda Superb přestavěná na elektrický pohon). Ten si návštěvníci mohli na místě osobně vyzkoušet, tj. projet se v něm. A po celou dobu konání veletrhu byla pro dobíjení baterií tohoto vozu k dispozici dobíjecí stanice VOLTDRIVE, konkrétně typ DS7.

„Elektromobily mají ‚našlápnuto‘, jak se ukázalo i na tomto veletrhu, kde zájem návštěvníků o ně byl velký. A i zde se potvrdilo, že naše dobíjecí stanice si s elektromobily ‚rozumějí‘, tj. dobíjení probíhá bez jakýchkoli problémů,“ prohlásil Ladislav Mahn, ředitel divize TELCOM společnosti MICOS.

Dobíjecí stanice VOLTDRIVE DS7 je osazena standardizovanými zásuvkami s ochranným krytem a elektromagnetickou ochranou proti neoprávněnému odpojení kabelu. Model je vybaven také barevným displejem a spouštěn čtečkou RFID (čipem). Instalace je možná v interiéru i exteriéru – na veletrhu AMPER byla tato dobíjecí stanice umístěna na venkovní ploše 5 u výstavní haly F v areálu Výstaviště Brno.