Hlavní menu

  Novinky

  VOLTDRIVE na konferenci Smart Life 2013

  2013-02-07 13:00:00

  VOLTDRIVE na konferenci Smart Life 2013

  Společnost MICOS, výrobce dobíjecích stanic VOLTDRIVE, byla jedním z partnerů odborné konference Smart Life – Inteligentní systémy v energetice, zaměřené na perspektivy rozšíření inteligentních energetických sítí (Smart Grids) u nás i ve světě. S uvedenou problematikou úzce souvisí i oblast elektromobility. Akce pořádaná vydavatelstvím Sdělovací technika se konala ve středu 30. ledna v pražském Top hotelu a mezi přednášejícími byl i Ladislav Mahn, ředitel divize Telcom společnosti MICOS.


  Ve svém vystoupení se Ladislav Mahn zaměřil na trendy v oblasti dobíjení, např. jaké existují druhy dobíjení – střídavým či stejnosměrným proudem, bezkontaktní (indukční) dobíjení a výměna bateriových bloků. Neopomněl nastínit výhled do budoucna včetně předpokladů pro masivní rozšíření vozidel na elektrický pohon. Těmi jsou zejména kvalitní baterie, rozvinutá infrastruktura, standardizace a rozvoj Smart Grids.

  Součástí konference byla i prezentace dobíjecí stanice VOLTDRIVE a elektromobilu Peugeot iOn (na snímku), který si firma MICOS nedávno pořídila jako služební vozidlo.

  Podrobnější informace o konferenci včetně fotografií a prezentací najdete ZDE.