Hlavní menu

Novinky

Využijte dotací na nabíjecí stanice

2016-04-01 09:00:00

Využijte dotací na nabíjecí stanice

Od 1. 4. 2016 do 31. 7. 2016 probíhá výzva v rámci podpory zavádění nízkouhlíkových technologií do českých firem. Výstavba nabíjecích stanic pro elektromobily je pro podniky výhodná, protože míra podpory není omezena poníženými způsobilými výdaji.


Příjemci dotace mohou být podnikatelské subjekty – malé, střední a velké podniky v podporovaných CZ NACE. Výzva je rozdělena na 3 sektory a bude podporovat:

  • Silniční elektromobilitu, tedy zavádění inovativních technologií v oblasti nízkouhlíkové dopravy. Podporováno bude pořízení elektromobilů a firemních nabíjecích (neveřejných) stanic pro elektromobily v rámci podnikatelského areálu pro vlastní potřebu.
  • Akumulaci energie a to např. technologiemi: elektrochemické akumulátory, superkapacitory, přečerpávací elektrárny, vodíkové technologie a mechanické akumulátory.
  • Zavádění technologií k získávání druhotných surovin v kvalitě vhodné pro další využití v průmyslové výrobě např. z použitého papíru, skla, kovů, pneumatik, textilu, plastů, stavebních a demoličních odpadů, vedlejších energetických produktů a řady dalších výrobků s ukončenou životností.

Projekt musí být realizován kdekoliv na území ČR mimo hlavní město Praha. Podniky se mohou díky dotaci podílet na pilotním zavádění inovativních technologií, které mění charakter hospodářství a zvýší díky tomu náskok před konkurencí.